Navigate / search

Class Dis-Mythed (Myth Adventures #16) by Robert Lynn Asprin, Jody Lynn Nye

Class Dis-Mythed

Mītu sērijas nelasīto grāmatu rinda sarūk, un vēl tikai nedaudz, un būšu ticis ar visām galā. Jaunās autores ieviešana ir uzlabojusi grāmatu stāstījuma struktūru, un tā novirzījusies no Skīva kā vienīgā un galvenā tēla.

Skīvs joprojām nodarbojas ar maģijas pamatu apgūšanu. Viņš sēž savā Khlad dimensijas krodziņā un nepievērš apkārtējai pasaule nekādu uzmanību, mācību atvaļinājums ir mācību atvaļinājums. Un te pēkšņi pie viņa ierodas vesels bars ar saprātīgām būtnēm, kuras vēlas apgūt pie viņa maģijas praktisko pielietojumu. Nauda jau ir samaksāta, un Skīvam atliek vien pieņemt audzēkņus apmācībā. Tomēr mācību procesam ritot, Skīvam sāk rasties aizdomas, ka te viss nav tik vienkārši kā šķiet. Studenti gatavojas kaut kam nopietnākam par ciema maga posteni, bet kam – to Skīvs īsti nevar saprast.

Ja pirmajās sērijas grāmatās varēja kunkstēt par nepieslīpētiem tēliem un otrā plāna varoņu kartona plakanumu, tad jāatzīst, ka daudzas lietas ir uzlabojušās. Nu par personām var uzskatīt ne tikai Skīvu, bet arī lielāko daļu no pārējiem tēliem. Skīva maģijas spējas ir pieaugušas, viņš varbūt nezina daudz, bet prot tās pielietot praksē. Viņam ir ar ko padalīties gan ar skolniekiem, gan ar lasītāju.

Būsim godīgi, sešpadsmitā grāmata sērijā tomēr uzliek savu zīmogu.  Autoram pamazām ir aptrūkušās idejas par to, kā sēriju turpināt. Joki un asprātības jau ir kļuvuši klišejiski, lasītājs jau zinās, pie kura vārda jāsmejas. Un tas ir paša autora nopelns, jo lasītāju ar saviem jokiem viņš ir izklaidējis jau piecpadsmit grāmatas, un ir tikai normāli, ka pēc visu to izlasīšanas, lasītājam tie var nešķist svaigi. No otras puses nav slikti, ka par klišeju sērijā kļūst autora paša asprātības.

Pēc satura grāmata ir tipisks piedzīvojums, sākumā jauno burvju grupa tiek mācīta, un otrā grāmatas daļā viņi ir spiesti pielietot savas jauniegūtās zināšanas praksē. Šoreiz autors pat ir pacenties izskaidrot pāris veiksmīgas sakritības. Piemēram, kādēļ  savus audzēkņus viņš ir trenējis tieši tādiem gadījumiem, ar kuriem viņiem nākas sastapties grāmatas otrajā daļā? Tāpēc, ka viņš kā jau katrs pedagogs – iesācējs un tīmbilderu kursu vadītājs visas idejas ir nospēris no kristāla tīkla (vietējais interneta analogs). Beigās gan autoriem bija beigušās idejas, un no krūmiem tika izstumtas milzīgas klavieres, un tas samaitāja manu entuziasmu par visu grāmatu.

Kopumā stabila sērijas grāmata lieku 7 no 10 ballēm. Ja jau esi ziedojies sērijai, tad var lasīt droši, ja ne, tad sāc no pirmajām grāmatām. Citādi nebūs ne jausmas, kas ir Geek.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website