Navigate / search

Atskats uz 2015. gadu un plāni uz 2016. gadu

Izlasītais

Nu esmu tik daudz atgājis no svinēšanas, lai varētu uzrakstīt par to, kā man klājies 2015. gadā. Tā kā blogs ir par grāmatām, tad radīsies iespaids, ka visa mana dzīve sastāv no tām vien, bet nav tik traki, viņas aizņem vien 10% no manas dzīves.

To, ka šis gads būs ražīgs lasīšanas ziņā, varēja jau nojaust pa jūliju, kad biju sasniedzis savu nosprausto mērķi – izlasīt 111 grāmatas. Vispār, ja godīgi, tad iespringstot varētu izlasīt arī 365 grāmatas, bet tad jau tas būtu pašmērķis, kura iepildīšanai nāktos izvēlēties plānas un, iespējams, neinteresantas grāmatas, tādēļ parasti savos plānos ielieku 100 grāmatas, lai apaļš un reāls cipars, kuru var izlasīt mierīgi. Tātad 2015. gadā izlasīju 181 grāmatu vai 67’077 lapaspuses. Ja grāmatu skaita ziņā ir bijuši arī labāki gadi, tad lapaspušu skaita ziņā tāda ražība man nav bijusi no augstskolas laikiem.

Aizgājušā gada centrālā tēma bija “Piedzīvojumi. Fantastika. Ceļojumi.” sērijas lasīšana, izlasīju veselas piecdesmit. Mana uzskaite rāda, ka palikušas ir ap četrdesmit (šogad jau divas esmu paspējis izlasīt), tas nemaz nav tik daudz, tādēļ ir cerība, ka šim projektam šogad varēšu likt punktu un ķerties pie Fantastikas pasaulē sērijas. Tajā gan grāmatas ir dikti plānas, un ja dikti pacenstos, varētu ar viņām tikt galā pāris mēnešu laikā.

Runājot par lasīšanas plāniem, es sen esmu atzinis, ka nespēju pieturēties pie saraksta. Gadās, ka es sastādu lasīšanas sarakstu, tad uzģenerēju kārtību pēc kuras grāmatas lasīt, un jau pēc otrās grāmatas izlasīšanas tēloju, ka nekāda saraksta nemaz nav, jo lasu pavisam ko citu. Pērn man tā gadījās reizes trīs. Tādēļ varu tikai apskaust cilvēkus, kas spēj uzģenerēt sarakstu ar pārsimts grāmatām un arī pieturēties pie tā; lai viņiem veicas! Domāju savu sēriju lasīšanu atšķaidīt ar mūsdienīgo zinātnisko fantastiku, man kādas desmit stāv plauktos nopirktas, bet nelasītas, noteikti izlasīšu pēdējo Diskzemes grāmatu, Malazāņu sērijai ar vajadzētu pāris tūkstošlapaspušu grāmatas izlasīt. Vēl man vajadzētu pabeigt Kultūras sērijas grāmatu lasīšanu, nav jau tik daudz, un grāmatas ir ļoti labas, tikai kaut kā nesanāk. Noteikti atradīšu laiku kādām desmit populārzinātniskām grāmatām, arī tās jau atrodas grāmatu plauktā. Skaidrs, ka izlasīšu arī visas blogeru Ziemassvētkos saņemtās grāmatas, šogad gan knapāks skaits, bet, cik palūkojos, būs labas.

Pērn izlasīto grāmatu topu gan nestādīšu, tas būtu pārāk laikietilpīgi, bet visas, kas novērtētas ar 9 vai 10 var lasīt droši. Galvenais apskatieties, vai apskata beigās neesmu uzrakstījis kādu specifisku piebildi, kas sašaurina to lasītāju loku, kuriem grāmatas patiks.

Pērnajā gadā man grāmatu plauktā parādījās pāris grāmatas ar autoru autogrāfiem, tā kā sāku sevi turēt aizdomās arī par šādu grāmatu kolekcionēšanu. Ceru, ka tas nepārvērtīsies hobijā un tā arī paliks minimālā līmenī.

Sadarbība ar izdevniecībām

Joprojām sadarbojos ar Izdevniecībām Prometejs, Jāņa Rozes Apgādu un Zvaigzni ABC. Viņu grāmatas vērtēju pēc tādiem pašiem principiem kā visas pārējās, bez atlaidēm. Ja grāmata man patika, es no tā nekautrējos. Protams, es jau arī lasu un rakstu tikai par tām, kuras man patīk (vai šķita, ka patiks, izvēloties). Lasītājs tiek informēts par to, ja grāmatu esmu saņēmis no izdevniecības.

Ceļojumi

Šogad sanāca nedaudz pavazāties pa pasauli – biju Krievijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Šveicē, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Austrijā, Itālijā, Sanmarīno. No valstīm jaunas klāt man nāca tikai Slovākija un Sanmarīno (uz to es braucu speciāli).

Nākotne

2016. gadā blogā joprojām dominēs grāmatu apskati, ja saņemšos, tad drīzumā ielikšu savu Itālijas ceļojuma aprakstu, uzrakstīts jau ir sen, tikai nevaru izšķirot bildes.

Tradicionāli saviem lasītājiem novēlu veiksmīgu Jauno gadu un daudz labas lasāmvielas!

Comments

Mairita
Reply

Pat bail prognozēt, cik izlasīsi šogad 🙂

asmo
Reply

Es jau sen neņemos prognozēt, pagaidām iet traki labi dienā viena grāmata, bet ilgi tas tā nevilksies 😉

Leave a comment

name*

email* (not published)

website