Navigate / search

Marta grāmatas

Marta grāmatas

Vispār jau katru mēnesi uzskaitīt visas nopirktās grāmatas ir laba lieta. Pirmkārt, vari redzēt savas atkarības patiesos apmērus. Otrkārt, vari strukturēti sekot līdzi iepriekšējos mēnešos iegādāto grāmatu lasīšanas dinamikai. Parasti ir tā – nopērc grāmatu, papriecājies, reizēm izlasi uzreiz vai biežāk ieliec plauktā un pēc gada saņemies izlasīt. Kā tur bija tajā pētījumā, ka cilvēks jau nepērk tās grāmatas, kuras viņš patiešām lasīs, bet tās, kuras pirkšanas brīdī viņš gribētu izlasīt. Tātad martā es esmu gribējis izlasīt vismaz 24 grāmatas.

A Crown for Cold Silver (The Crimson Empire #1) by Alex Marshall – Šo grāmatu nopirku vien tādēļ, ka tā ir manā iemīļotajā žanrā, un gūdrīdos tai ir ļoti labas atsauksmes. Noteikti izlasīšu tuvākajā laikā. Man tagad ir ģeniāla ideja, ka lasīšu vairākas sērijas vienlaicīgi, teiksim piecas, un grāmatas lasīšu pamīši. Ar šo būs viegli, jo sērijā patlaban ir tikai divas grāmatas.

The Widow’s House (The Dagger and the Coin #4) by Daniel Abraham – Andris teica, ka viņš ir dzirdējis, ka šī esot laba sērija. Es arī tā biju dzirdējis, un izmantojot abebooks, nopirku pirmās četras. Šo grāmatu man pārdevējs piegādāja četru dienu laikā un šķiet, ka šajā bodē iegriezīšos vēlreiz.

Bogene (“Mēs. Latvija, XX gadsimts” #5) by Gundega Repše – kaut kur lasīju, ka ir cilvēki, kas lasa un ir tie, kas kolekcionē. Es vēl īsti neesmu sapratis, vai sēriju “Mēs. Latvija, XX gadsimts” es lasu vai kolekcionēju. Vienu gan esmu jau pievārējis, tātad tomēr lasu. Vienīgais, kas mani mierina šajā sērijā, grāmatas ir plānas un burti lieli, ja pacentīšos izlasīšu visas nedēļas laikā.

To Explain the World: The Discovery of Modern Science by Steven Weinberg – biju nonācis Amsterdamas lidostā, un tur bez tulpju sīpoliem nav nekā lāgā ko pirkt. Taču es pacentos un atradu grāmatu bodi. No visa piedāvājuma ņemama bija šī grāmata un vēl desmit citas, taču tā kā biju turpceļā, tad neaizrāvos. Paņēmu par zinātni un noteikti izlasīšu.

Martian Time-Slip by Philip K. Dick – arī šeit ir jautājums par krāšanu un lasīšanu, es tak vēl neesmu piebeidzis visu “Piedzīvojumi. Fantastika. Ceļojumi.”sēriju, bet esmu jau savācis veselu plauktu ar SF masterworks grāmatām.

Lord of Light by Roger Zelazny – šī arī ir no SF masterworks sērijas, viņu es esmu pat lasījis, bet tā kā grāmatu klubā tagad lasām šo, tad nopirku, lai izlasītu oriģinālā un paskatītos, kā gadu gaitā ir mainījušās manas domas par šo grāmatu. Šī būs jau trešā reize sešpadsmit gadu laikā.

This Census-Taker by China Miéville – viens no maniem mīļākajiem autoriem, grāmatu nopirku Singapūras lielākajā grāmatu bodē. Taču arī tur viss iet uz grunti, kādreiz lielā grāmatu bode ir iespiesta vienā stāvā, un nav vairs tas, kas astoņus gadus atpakaļ. Nē, pāris stundas tur var nodirnēt un bez konkrēta saraksta labāk nemaz nevilkties iekšā, būs “choice overload”.

The Eye of the World (The Wheel of Time #1) by Robert Jordan  -arī nopirku Singapūrā, zinu, ka drīz iespējams viņa būs latviski, taču nevaru sagaidīt. Ļaunas mēles gan melš, ka lasāmas esot tikai pirmās piecas un tad tās, kuras pabeidzis Sandersons. Redzēs, kā būs.

The Stars My Destination by Alfred Bester – no Bestera šo to esmu lasījis, nevaru teikt, ka īsti esmu iebraucis viņa stilā, bet gan jau pievārēšu arī šo. Skaitās jau viens no klasiskajiem SF darbiem.

Pēdas akmenī by L.Saveljevs – šo dabūju ibook, tā ir mana bērnības top grāmata, kas radīja manī interesi par populārzinātniskajām grāmatām. Meklēju pāris gadus līdz dabūju. Tagad ir tāda padarīta darba sajūta. Nezinu vai riskēšu pārlasīt, jo cik tagad atminos zinātnē lielākoties viss jau sen ir mainījies.

Galaxy’s Edge Magazine: Issue 4, September 2013 – mans mīļākais fantastikas stāstu žurnāls. Joprojām strādāju pie projekta nopirkt visus numurus papīra formātā, miksējot jaunos ar vecajiem.

Барлиона (Мир Барлионы #1) by Василий Маханенко – padevos savai vājībai un nopirku veselu litRPG sēriju uzreiz. Tas bija kā alkonautam uzkāpt uz korķa. Ja starp pirmo un otro grāmatu vēl paspēju izlasīt arī ko citu, tad pēc tam vairs nevarēju apstāties.

Путь Шамана. Гамбит Картоса. (Мир Барлионы #2) by Василий Маханенко – šis ir tāds specifisks žanrs, kas sagaida, ka lasītājs mīl RPG spēles un tai pat laikā viņam nav nekas pret grāmatu lasīšanu.Autoram tiek atbrīvotas rokas, viņam nav jāuzprogrammē sava spēle, viņam atliek vien izdomāt konceptu un uzlikt to uz papīra.

Путь Шамана. Тайна Темного леса. (Мир Барлионы #3) by Василий Маханенко – žanrā ir savas nianses, galvenais varonis vienmēr būs spēļu pasaules naba. Agrāk vai vēlāk viss griezīsies ap viņu. Viņam nereāli veiksies, viņš kļūs slavens, iemantos draugus un ienaidniekus.

Путь Шамана. Призрачный замок (Мир Барлионы #4) by Василий Маханенко – lielākoties šīs spēles notiek virtuālajā pasaulē, cilvēks guļ kapsulā, bet protagonists skraida ar cirvi pa pasauli un skalda monstrus. Viņam ir kaut kas ko vajag citiem un autoram ir grūti apstāties, jo katrs līmenis padara varoni spēcīgāku.

Путь Шамана. Шахматы Кармадонта (Мир Барлионы #5) by Василий Маханенко – reizēm šajās pasaulēs ielaužas mūsdienu ģeopolitiskā realitāte, taču šajā grāmatā tas ir gājis secen un tas nudien ir nācis stāstam par labu. Te nav valst pret valsti, bet gan klans pret klanu, saprotamāk un cilvēcīgāk.

Путь Шамана. Все только начинается (Мир Барлионы #6) by Василий Маханенко – šādas sērijas nobeigt ir liels pārbaudījums autora rakstītprasmei, šoreiz autors ir ticis galā labi. Visu uz beigām sakārtoja un izskaidroja, pat lielo veiksmi. Cepuri nost.

Meitene zirnekļa tīklā (Millennium Trilogy #4) by David Lagercrantz – ja pērnmēnes izlasīju Milleniuma triloģijas oriģinālās grāmatas un biju sajūsmā, tad šomēnes pateicoties Zvaigznei ABC tiku pie sērijas turpinājuma. Kā jau no apskata redzams, bija laba.

The Three-Body Problem (Remembrance of Earth’s Past #1) by Liu Cixin – laiku pa laikam es pieķeru sevi pie domas, ka hard SF kā žanrs ir miris. Tādā pārdomu uzplūdā nopirku viena no Ķīnas slavenākā SF autora grāmatām. Ja jau viņš pieskaitīts pie trīs SF ģenerāļiem, tad noteikti tas ir kaut kas labs, nevar tak miljards cilvēku kļūdīties! Nudien nekļūdās, trakoti laba, esmu jau izlasījis.

Маус (Maus #1-2) by Art Spiegelman –šis skaitās viens no labākajiem komiksiem pasaulē. Teikšu uzreiz pilnīgi piekrītu, tādu skarbu stāstu par holokaustu es vēl nebiju lasījis. Autors neko daudz nedara, tikai izstāsta sava tēva dzīvesstāstu. Nudien iesaku izlasīt.

Caliban’s War (The Expanse #2) by James S.A. Corey – pāris gadus atpakaļ es izlasīju Expanse sērijas pirmo grāmatu un nez kādēļ atmetu pārējām ar roku. Šo iegādājos Singapūrā, un sērijas lasīšanu atsāku, izcila kosmiskā opera, var droši lasīt, neaizmirstami piedzīvojumi garantēti.

Приключения Молли Блэкуотер. За краем мира by Nick Perumov – Tagad sekos veselas trīs grāmatas veltītas stīmpankam. Šajā grāmatā slavenais krievu rakstnieks Perumovs nedaudz atbīda malā savas standarta episkās maģijas pasaules un pievēršas stīmpankam, neaizmirstot arī maģiju. Labs jauniešu romāns, kurā diezgan jūtams sērijas pirmās grāmatas efekts, daudz pasaules skiču un skaidrojumu, vietām pārmācot sižetu.

The Difference Engine by William Gibson, Bruce Sterling – šo ar pirku Singapūrā, skaitās stīmpanka aizsācēja. Nedaudz esmu izlasījis, šķita, ka būs okei, lai arī par Gibsona daiļradi es kaut kā nekad neesmu sajūsminājies.

The Thrilling Adventures of Lovelace and Babbage: The (Mostly) True Story of the First Computer by Sydney Padua – vēl viens komikss veltīts stīmpankam, pareizāk saktot vienam no stīmpanka elementiem. Par to, kā viss varēja izvērsties ja Babbidžam tomēr izdotos iveidot savu skaitļotāju, uz kura Adai Loveleisai darbināt savas programmas.

Comments

andris
Reply

Vēl viens labs iemesls A Crown for Cold Silver (The Crimson Empire #1) lasīšanai ir tas, ka Alex Marshal ir Džeses Bulingtona pseidonīms 🙂

asmo
Reply

Tas, protams, arī spēlē lielu lomu.

Lasītāja
Reply

Iespaidīgi.
Esmu lasījusi, ka šis Mjevils neesot labs. Bet viņam šogad gaidāms vēl viens romāniņš. Un “Krakens” jau ar’ daudziem nepatika.
Tā sērija no Daniel Abraham, ko es izlasīju (ar paša, nevis James S.A. Corey vārdu), man patika, bet kaut kā nekam citam pat neesmu mēģinājusi pieķerties.
Bija viens brīdis, kad, šķiet, visi lasīja “Gödel, Escher, Bach”. Izklausījās ļoti sarežģīta.

asmo
Reply

Es ar tā esmu dzirdējis, bet gan jau ka nebūs tik traki.

Tu esi visu Dagger and Coin sēriju pievārējusi?

Es tiku līdz simtajai lapaspusei, bet tagad nevaru saņemties lasīt tālāk. Dikti daudz jādomā līdzi un pat nezinu vai man to maz vajag.

Lasītāja
Reply

Nē, es izlasīju “The Long Price Quartet”.

asmo
Reply

Izlasīju Mjevilu, stāsts tiešām ir labs, bet viduvējs, taču grāmatas 6 nodaļa pasaka ko tādu, kas liek uz grāmatu paskatīties ar pavisam citu skatu. Man tas pieleca tikai dienu pēc izlasīšanas. Tā ir domāta kā metagrāmata par Bas-Lag pasauli, pat Krakenam atradu simbolisku vietu.

Lasītāja
Reply

Nu lūk, ieintriģēji.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website