Navigate / search

Jūlija grāmatas

JUly 2016

Šomēnes es biju nolēmis ierobežot savus grāmatu pirkšanas apjomus. Jāatzīst, ka pirmā nedēļa padevās diezgan laba, jo nebiju Latvijā. Taču pēc tam visi plāni izplēnēja, un beigās attapos ar divdesmit divām grāmatām uz rokām. Lai ar esmu izlasījis piecpadsmit, tik un tā sanāk septiņu grāmatu pārpalikums. Bet nu par katru sīkāk.

Saga, Volume 6 (Saga #6) by Brian K. Vaughan, Fiona Staples – Šis ir viens no tiem komiksiem, kuru es cītīgi lasu. Izdod gan viņus tikai divus pa gadu, un tādēļ lasīšana sanāk diezgan saraustīta. Piedevām bookdepository ir sācis dzīt grāmatas uz Latviju ar kājām, un tās nāk šurpu gandrīz mēnesi.

Пикник на обочине by Аркадий Стругацкий, Борис Стругацкий – šī ir daļa no mana Strugacku projekta, varētu teikt, ka viens no labākajiem zinātniskās fantastikas stāstiem ever. Stalkeri, Zona, citplanētieši un vienkārši cilvēku dzīve.

Tarakāni (Harry Hole #2) by Jū Nesbē – šo paņēmu no izdevniecības Zvaigzne ABC, jo nevar tak sēriju atstāt pusratā, un tas nekas, ka grāmatas nav izdotas pēc kārtas. Labāka nekā pirmā grāmata, un norvēģu detektīvam Taizemē neklājas viegli.

Children of Time by Adrian Tchaikovsky – šo es nopirku tikai tādēļ, ka redzēju, ka Andris lasa šo grāmatu. Jau labu laiku gribēju iepazīties ar šī autora daiļradi, taču kaut kā nebija iemesla. Nu jau esmu grāmatu izlasījis, nudien izcila!

Lopu ekspresis by Toms Kreicbergs – šī grāmata vēl nemaz nav iznākusi, bet jau atrodas uz mana lasītāja. Jāsaka paldies izdevniecībai Zvaigzne ABC, kas man deva iespēju izlasīt grāmatu pirms tās iznākšanas. Laba grāmata, kas savelk kopā dažādus vēstures posmus un cilvēkus. No Volstrītas līdz Sibīrijai.

The Book of Barely Imagined Beings: A 21st Century Bestiary by Caspar Henderson – šī grāmata ir tik laba, ka izlēmu viņu nopirkt cietajos vākos un krāsainiem burtiem. Vienkārši nevarēju atturēties. Nudien īsts bestiārijs vislabākajā šī vārda nozīmē. Ja vēl nav nācies izlasīt, tad ķerieties vien klāt! Atrodams praktiski viss no cilvēka līdz plakantārpiem.

The Bombing War by Richard Overy – nopirku Jāņa Rozes grāmatnīcā, sen nav lasīts par karu un par bumbošanu vispār, tikai tik, cik citās grāmatās šim pasākumam veltītajās nodaļās. Nezinu, kad pienāks lasīšanas brīdis, taču plauktā pie citām izdevniecības Penguin Books grāmatām izskatās labi.

Сказка о Тройке (НИИЧАВО #2) by Аркадий Стругацкий, Борис Стругацкий – šo nopirku, lai papildinātu Strugacku grāmatu sēriju. Tagad man būs rezerve, lai brīžos, kad vēlēšos izlasīt ko labu, man būtu no kā izvēlēties.

Трудно быть богом (The Noon Universe #5) by Arkady Strugatsky, Борис Стругацкий – arī Strugacku grāmatu projekts, daudz jau nepirkto nemaz vairs nav palicis. Par ko ir šajā grāmatā, nemaz neatceros.

Cracking the Egyptian Code: The Revolutionary Life of Jean-Francois Champollion by Andrew Robinson – arī nopirku Jāņa Rozes grāmatnīcā. Bērnībā mani kā topošo arheologu dikti interesēja ēģiptiešu hieroglifi un to atšifrēšana, no pāris grāmatām esmu sasmēlies šo un to, bet par pašu šifrētāju nemaz tik daudz nezinu, tikai to, ka esot bijis kā traks uz valodām.

Улитка на склоне by Аркадий Стругацкий, Борис Стругацкий – un atkal Strugacku darbu sērijas papildinājums, plauktā izskatās smuki, tikai paši plaukti ir pamaz.

The Dark Forest (Remembrance of Earth’s Past #2) by Liu Cixin – šo grāmatu gan gatavojos izlasīt visai drīz, jo tūlīt tūlīt iznāks trešā grāmata angļu valodā, un būs labs iemesls izlasīt visu sēriju uzreiz. Ceru, ka cilvēki spēs sadot iekšās citplanētiešiem un tie sapratīs, ka viņiem nav cerību.

За миллиард лет до конца света by Аркадий Стругацкий, Борис Стругацкий – un atkal Strugacki, arī šī ir lasīta, un arī par šo es neko neatminos. Mierinu sevi ar domu, ka biju par jaunu šai grāmatai iepriekšējās lasīšanas reizē, bet varbūt, ka viņiem ir arī tādi stāsti, kuri nemaz atmiņā neaizķeras?

Путь на Амальтею. Далекая Радуга by Аркадий Стругацкий, Борис Стругацкий – lai ar izdevēji ir centušies no katra stāsta izspiest grāmatu, reizēm stāsti ir tik īsi, ka ietilpināt var veselus divus vienā grāmatā.

Eddas Dziesmas by Uldis Bērziņš – ja Uldis no Baltais Runcis nebūtu tik labi par šo grāmatu atsaucies (ieskaitot miljons ekrānšāviņu publicēšanu instagramā), es diez vai grāmatu jebkad nopirktu. Bija arī forša cena uz atlaidēm. Kad lasīšu, nezinu, varbūt pēc nedēļas, varbūt pensijā.

Misbehaving: The Making of Behavioural Economics by Richard H. Thaler – šomēnes sanāca patīrīt populārzinātniskās grāmatas Jāņa Rozes veikala plauktos. Bet kā gan es, cilvēks, kurš divus gadus mācījies mikro un makroekonomiku, varētu paiet garām grāmatai, kura man dotu dziļāku ieskatu Higgsa un Slucka teorijās?

Paper: Paging Through History by Mark Kurlansky – ar papīru man ikdienā sanāk diezgan liela saskarsme no grāmatām līdz tualetei, tādēļ būtu grēks neuzzināt arī ko vairāk. Domāju, ka zinu jau daudz ko, bet pazīstot autoru no citiem darbiem, zinu, ka šis spēj uzrakt šo to interesantu. Ceru tikai, ka nebūs kā grāmatā par Mencu un te nebūs daudz recepšu kā pagatavot garšīgu papīru.

Debesu iekarotājs by Fēlikss Baumgartners –tā nu ir sanācis, ka pa ceļam uz mājām man ir diezgan viegli pieejami veseli četri grāmatu veikali un tos es apmeklēju visai bieži. Šo nopirku tikai tādēļ, ka speciāli gaidīju brīdi, kad grāmatai būs atlaide, jo nebija tā, ka velētos izlasīt tūlīt.

How to Pass as Human by Nic Kelman – šo man Andris uzdāvināja vārda dienā. Tieši tas, kas man bija vajadzīgs. Domāju, ka tā man nudien palīdzēs kļūt par īstu cilvēku J

Pilsēta bez dvēseles (Miss Peregrine’s Peculiar Children #2) by Ransom Riggs – paņēmu no Zvaigznes ABC, jo dikti gribu uzzināt, kā viss turpināsies. Pirms trīs gadiem izlasīju pirmo, tagad lasu otro. Nevaru teikt, ka daudz atceros, bet lēnām šis tas atmiņā uzpeld. Bildes noteikti ir labas.

At the Mountains of Madness: A Graphic Novel by I.N.J. Culbard , H.P. Lovecraft – šīs grāmatas iegādi es arī biju apsvēris vairākus gadus, taču cena 18+ eiro likās nedaudz pa sālītu. Un ko tu domājies – piektdien ieeju grāmatu veikalā, un skat, cena astoņi eiro. Kā reiz teica Roberto : “Sapņi piepildās” pirku vien nost. Lovkrafta nekad nevar būt par daudz.

Harry Potter and the Cursed Child – Parts I & II (Harry Potter #8) by J.K. Rowling – nevar teikt , ka Jūrmala būtu atpalikusi pilsēta, jo šo grāmatu es tās iznākšanas rītā nopirku vietējā Jāņa Rozes grāmatnīcā.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website