Navigate / search

Augusta grāmatas

Augusta 2016 grāmatas

Augustu sākot es sev nosolījos grāmatu iepirkšanu ierobežot. Bija ideja – divas izlasu, vienu nopērku un citādas tikpat izcilas apņemšanās. Diemžēl šajā mēnesī man nācās sastapties ar tik daudz izcilām grāmatām, ka rezultāts ir veselas 30 grāmatas. Pie visa varu vainot dažādas grāmatu izpārdošanas, antikvariāta apmeklēšanu, smukus grāmatu vākus un manu vājo raksturu. Bet nu nedaudz par katru.

Возвращение к вершинам (Пограничная река #6) by Артём Каменистый – sestā sērijas grāmata, man jau ir Stokholmas sindroms, es nevaru sēriju atstāt puslasītu. Jā, popodancu stāsti ir smadzeņu košļene, un autors atkārto pats sevi jau sērijas ietvaros. Bet man patīk, izlasīju un atzinu par labu esam.

Sleeping Giants (Themis Files #1) by Sylvain Neuvel – uzķēros uz mārketingu, patika anotācija, un tas vāks ir vienkārši burvīgs. Pāris reizes pacilāju rokās (es grāmatu veikalus apmeklēju katru dienu, man tur patīk) un pēc kādas trešās reizes nopirku. Gan jau arī izlasīšu, dažas atsauksmes gan viņu ir nolīdzinājušas līdz ar zemi, bet nebūs jau tik traki.

Empire in Black and Gold (Shadows of the Apt #1) by Adrian Tchaikovsky – ko gan darīt cilvēkam, kuram ir iesāktas pārdesmit grāmatu sērijas? Protams, sapirkt sev vēl vienu sēriju. Balstoties vienīgi uz to, ka autora grāmata Children of time bija izcila.

Dragonfly Falling (Shadows of the Apt #2) by Adrian Tchaikovsky – ja jau ir nopirkta pirmā, tad kādēļ nenopirkt visas? Kad sākšu lasīšanu, nemāku pateikt, bet domājams drīz. Sērijas pamata koncepts ir interesants.

Blood of the Mantis (Shadows of the Apt #3) by Adrian Tchaikovsky – šķiet, ka kukaiņi vai humanoīdi, kas izskatās kā kukaiņi karos viens pret otru.

Salute the Dark (Shadows of the Apt #4) by Adrian Tchaikovsky – man ir stāstījuši, ka nekas izcils jau neesot, bet atpūtai lasoties tīri normāli. Galu gala autors ir biologs.

Heirs of the Blade (Shadows of the Apt #7) by Adrian Tchaikovsky – Būtu dīvaini, ja viņa pasaules nebūtu izstrādātas līdz pēdējai lapseņu kājai. Lai vai kā, ceru kļūt zinošāks kukaiņu lietās.

War Master’s Gate (Shadows of the Apt #9) by Adrian Tchaikovsky – Optimistiski iepirku gandrīz visu sēriju, tā vienkārši sanāca, šī bija uz atlaidi, gandrīz pa velti.

The Seal of the Worm (Shadows of the Apt #10) by Adrian Tchaikovsky – un arī šo nepaņemt par tādu cenu būtu zaimošana. Reizēm man šķiet, ka grāmatu veikali mani izspiego un laiku pa laikam pamet piedāvājumus, no kuriem es nevaru atteikties.

The Hunt for Vulcan: . . . And How Albert Einstein Destroyed a Planet, Discovered Relativity, and Deciphered the Universe by Thomas Levenson – par šādu grāmatu es sapņoju no bērnības tikko uzzināju par Vulkāna medībām. Šī nenotveramā planēta lielākoties tika pieminēta garāmejot, liecinot, ka apakšā ir labs stāsts, kuru neviens līdz galam tā arī neizstāsta. Tādēļ, beidzot ieraugot šo, biju sajūsmā un nopirku. Tagad arī lasu, biju gaidījis ko nedaudz sensacionālāku, bet tik un tā nav slikta.

The Planet Remade: How Geoengineering Could Change the World by Oliver Morton – Katru reizi aizejot līdz jūrai es prātoju, cik gan ilgs laiks vēl atlicis, līdz jūra atnāks līdz manām namdurvīm. Globālā sasilšana uzņem apgriezienus, un jāskatās, ka vecums man nav jāaizvada Kurzemes arhipelāgā. Un Rīgas vietā ar laiku redzēsim vien torņus. Atliek vien cerēt, ka cilvēki saņemsies un savāksies. Bet tuvākās desmitgades būs īpaši interesantas. Lai šo interesantumu labāk izprastu, es lasu šādas grāmatas.

Map: Exploring the World by Victoria Clarke – šomēnes man bija dzimšanas diena, un pateicoties darba kolēģiem, tiku pie dāvanu kartes. Bija grūti izlemt, ko ņemt – daudz parasto grāmatu vai ko monumentālu. Nesen biju lasījis par kartēm un tādēļ nopirku vissmukāko grāmatu par kartēm, kuru varēju atrast. Esmu izšķirstījis, bet izlasījis vēl ne.

Grunt: The Curious Science of Humans at War by Mary Roach – šī autore raksta tikai ļoti labas grāmatas. No viņas ir lasīts par līķiem, spokiem, seksu, kosmosu un gremošanas sistēmu. Tagad pienākusi kārta karavīriem. Pilnīgi nezinu, ko darīt – taupīt zelta fondā vai lasīt uzreiz.

A Brief History of the Age of Steam (Brief Histories) by Thomas Crump – īsās vēstures tagad ir dikti modē, nolēmu vienu pamēģināt, lai redzētu, cik īsuma dēļ ir upurēts un cik autors ir spējīgs pastāstīt īsumā.

Turtle Recall: the Discworld Companion … so far (Discworld Companion Books) by Terry Pratchett, Stephen Briggs – Diskzemes ciklam man jau ir pāris kompanjoni, taču to nekad nevar būt par daudz, lai uzzinātu kādu piemirstu šīs pasaules niansi. Šī ir vairāk kā enciklopēdija ar šķirkļiem. Noderēs.

Small Gods: A Discworld Graphic Novel by Terry Pratchett, Ray Friesen – Diskzemes jaunais komikss, skaidra lieta – man viņu vajadzēja. Pašķirstīju – grāmatas atstāsts bildēs. Bet tā kā Small Gods ir viena no labākajām Diskzemes grāmatām, man nebūs nekas pretī to pārlasīt šādā veidā.

The Silk Roads: A New History of the World by Peter Frankopan – vēsturi var aprakstīt dažādos veidos, šī grāmata sola to parādīt caur tirdzniecības ceļiem. Domāju, ka sanāks labi, nav jau nekāda novitāte, un kas zina, iespējams, uzzināšu arī ko jaunu.

The Most Perfect Thing: Inside (and Outside) a Bird’s Egg by Tim Birkhead – par olām, cilvēki no rīta uzsitot olu uz aizgalda malas un izdzerot to reti kad iedomājas par to, cik ola patiesībā ir sabalansēts sugas turpināšanas veids. Es ar neko daudz nezinu un ceru kļūt gudrāks.

Central Station by Lavie Tidhar – Paldies Andrim par dzimšanas dienas dāvanu, kaut kas par citplanētiešiem, kosmosa stacijām un cilvēkiem pusrobotiem. Noteikti būs jāizlasa!

The Just City (Thessaly #1) by Jo Walton – arī šī ir dāvana no Andra, kaut kas pavisam filozofisks, par Platona taisnīguma idejām un lielo eksperimentu ar tām.

Dzelzs priekškars. Austrumeiropas pakļaušana 1944-1956 by Anne Applebaum – šī ir tāda skarba grāmata par to, kā PSRS pakļāva Austrumeiropu. Šīs grāmatas kontekstā Ungārija, Polija un Austrumvācija. Pagaidām secinājums, ka svešai varai nav nekā labāka kā vietējie lietderīgie idioti. Viņi vienmēr spēs attaisnot gan savu gan varas rīcību, nepārspējami racionalizētāji, kas patiesībā neredz tālāk par savu degungalu.

Warbreaker (Warbreaker #1) by Brandon Sanderson – šo mēs tā kā gatavojamies lasīt grāmatu klubā. Nopirku, Sandersons ir Sandersons, kvalitāte garantēta.

Математическая смекалка by Кордемский Борис Анастасьевич – grāmatas ar matemātiskiem uzdevumiem ir mana vājība, vispār jau es meklēju “Izlobi kodolu”, bet tiku pie šīs.

Feinmana lekcijas

Фейнмановские лекции по физике by Richard Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands – arī nopirkās tad, kad gāju uz antikvariātu meklēt grāmatu “Izlobi kodolu”. Antikvariāta saimniece man nejauši ieminējās, ka varbūt es gribu Feinmana lekcijas fizikā. Skaidra lieta, ka gribēju, biju labu laiku siekalojies ap angļu jauno pārizdevumu. Taču rūpīgi visu apsvēris nospriedu, ka nav vērts – glancēts krītpapīrs, kas atspīd, faksimila kopija, diezgan pašvakā kvalitātē un 150 eiro. Domu atmetu, bet te pēkšņi tāds piedāvājums – 1975. gada izdevums, labi, krievu valodā, bet tas man nav šķērslis un trīsreiz lētāks. Nedomāju ne brīdi, ņēmu ciet, kamēr vēl ir. Gan jau dzīvē noderēs.

Septembrī es plānoju lasīt un nopirkt vismaz piecas grāmatas. Ko tieši es lasīšu, lāga vēl nemāku pateikt, bet ir liela varbūtība, ka diezgan daudz būs no iepriekšējos mēnešos iegādātajiem krājumiem.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website