Navigate / search

Oktobra grāmatas

oktobris-2016

Šomēnes grāmatu iegādē esmu bijis pieticīgs  – tik vien kā 9 grāmatas. No tām es izlasījis esmu jau piecas. Tad vēl esmu pamanījies izlasīt piecas agrāk iepirktās grāmatas, un manā grāmatu plauktā kopumā ir par -1 nelasītu grāmatu mazāk. Tādos tempos nepaies ne piecdesmit gadu, kad visas grāmatas plauktā būs izlasītas. Bet nu par katru sīkāk.

Сказания Меекханского пограничья. Восток – Запад (Opowieści z meekhańskiego pogranicza #2) by Robert M. Wegner – izcils poļu “grim dark” darbs, daudz asiņu, episku cīņu un ļoti, ļoti izstrādāta pasaule. Gan pirmā, gan otrā sērijas grāmatas ir lasīšanas vērtas. Šī man patika pat labāk nekā pirmā.

Новые земли (Пограничная река #7) by Артём Каменистый – nopirku, jo organismā pietrūka nedaudz “popodancu” stāstu. Neliku jau nekādas lielās cerības, tik vien kā labu izklaidi. Sižets iet uz priekšu gliemeža ātrumā un nevar saprast kopējo virzību. Nekas, tik un tā pirkšu arī astoto sērijas grāmatu, līdz ko tā iznāks.

Harry Potter and the Chamber of Secrets (Harry Potter #2) by J.K. Rowling, Jim Kay (Illustrator) – šo gaidīju jau veselu pusgadu. Neteikšu, ka esmu baisais Harija Potera fans, bet #harryreadalong es piedalos un arī šo izlasīju pasākuma ietvaros.

Weapons of Math Destruction: How Big Data Increases Inequality and Threatens Democracy by Cathy O’Neil – nosaukums vien ir iztēli rosinošs. Visiem ir zināms, ka pasauli mēs cenšamies uztvert caur vienādojumu sistēmām un dažādiem modeļiem. Taču katra modeļa pamatā ir pieņēmumi, un no to atbilstības realitātei ir atkarīgi prognožu un rezultātu pareizība. Plānoju drīzumā pieķerties.

Klimats un ilgtspējīga attīstība by Jānis Zaļoksnis, Māris Kļaviņš, Dagnija Blumberga, Agrita Briede, Jānis Brizga, Džineta Dimante, Gunta Kalvāne, Viesturs Melecis, Ilze Prūse, Zane Vincēviča-Gaile – šo nopirku Kongresu namā, kur bija Rīgas Grāmatu Svētki. Pēc manām domām pasākums nav nekas īpašs, sevišķi tādam kā man, kurš tur iet tikai nopirkt pa kādai grāmatai. Šo paņēmu, jo gribējās palasīt, kā tieši globālā sasilšana varētu ietekmēt Latvijas klimatu.

Derīgie izrakteņi Latvijā by Valdis Segliņš, Austra Stinkule, Ģirts Stinkulis – Arī šo dabūju Grāmatu svētkos, nopirku, jo vienkārši nebija jau nekā cita ko ņemt, viss, kas interesē sen jau plauktā, bet tas, kas atlicis, jau vairākas reizes pārcilāts grāmatu veikalos.

Calculating the Cosmos: How Mathematics Unveils the Universe by Ian Stewart – vienu dienu iegāju Jānī Rozē un skatos – populārzinātniskajām grāmatām pievedums! Šāda parādība nav pārāk bieža un tādēļ savācu visu, kas mani interesēja. Šis autors man ir pārbaudīts, un viņa rakstītais man patīk, tādēļ ņēmu ciet uzreiz.

15 Million Degrees: A Journey to the Centre of the Sun by Lucie Green – arī šai ir tāds pats stāsts kā iepriekšējai. Par autori gan neko daudz nezinu, un par Sauli man mājās jau ir vismaz trīs grāmatas, bet to jau nevar būt par daudz, sevišķi ja abas pārējās ir dikti zinātniskas.

The Obelisk Gate (The Broken Earth #2) by N.K. Jemisin – ja jau pērnmēnes nopirku pirmo sērijas grāmatu, tad nebija izvēles – bija jāņem arī otrā. Lasīt gan vēl neesmu sācis, bet tas ir tikai laika jautājums.

Созерцатель by Алексей Пехов – šo nopirku, jo tā ir Pehova jaunā grāmata. Man ar to pietiek, jo šis autors garantēti raksta labu fantāziju, te vēl būs stīmpanka elementi, taupīšu, cik vien ilgi varēšu noturēties.

Pusķēniņš (Shattered Sea #1) by Džo Aberkrombijs – šī man jau ir angļu mēlē, bet tā kā iznākusi latviski, tad labu grāmatu izdošana ir jāatbalsta tās pērkot. Ne maza nozīme ir arī faktam, ka uz grāmatas aizmugurējā vāka es par viņu saku labus vārdus.

Mājas bez durvīm by Ieva Melgalve – šo saņēmu no Zvaigznes ABC izlasīšanai. Sākums ir daudzsološs, izskatās pēc psiholoģiska fantāzijas romāna, kur varoņi stāsta attīstības gaitā, pamazām atklāj savus pagātnes notikumus un cenšas tos saprast.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website