Decembra grāmatas (2016)
Jau vairāk nekā gadu katra mēneša beigās apkopoju savus ieguvumus grāmatu plauktam. Jāatzīst, ka grāmatu iegāde man veicas labāk par lasīšanu. Decembrī esmu iztērējies uz 25 jaunām grāmatām. Izlasījis esmu vien desmit. Pārpalikums plauktā – piecpadsmit, es nemaz nerunāju par tām, kuras pasūtītas un vēl līdz manam plauktam Ziemassvētku un Jaunā gada dēļ nemaz nepaspēja nonākt. Bet nu par katru pēc kārtas.
A City Dreaming by Daniel Polansky – šo man blogeru Ziemassvētkos uzdāvināja Andris. Tā kā viņš to izdarīja ļoti savlaicīgi, es Ziemassvētkos savu dāvanu jau biju izlasījis. Trakoti laba urbānā fantāzija, daudz īsu stāstiņu, visi labi, pat tie, kas sastāv tikai no pāris rindkopām. Galu galā visiem, pat burvjiem, gadās pāris periodi gadā, kad nekas nenotiek. Ieliku 10 no 10 ballēm.
Hogfather (Discworld #20) by Terry Pratchett – šis ir mans mēģinājums daļu Prečeta savākt angliski un cietajos vākos. Bija gan pārtraukums uz pāris gadiem, tagad domāju lēnām pāris grāmatas mēnesī un dabūt visas smukas un vienādas. Šī ir par Diskzemes Ziemassvētkiem, ja negribas lasīt, var noskatīties filmu.
Reaper Man (Discworld #11) by Terry Pratchett – kā jau teicu – pāris mēnesī, nav nekādas kārtības kā es viņas pērku, paņemu, kas ar lielāko atlaidi, un labi. Lasījis esmu visu Diskzemi, izcili darbi, kā viens, tā otrs.
The View from the Cheap Seats: Selected Non-fiction by Neil Gaiman – Geimens ir man dikti iemīļots rakstnieks, un pēc ilgas svārstīšanās (15 sekundēm) nolēmu nopirkt viņa esejas ar dažādām tēmām, neesmu pat atšķīris. Starp citu, tagad var dabūt ļoti skaisti noformētus viņa Amerikāņu dievus un Anansi Boys, knapi turos.
Ask the Past: Timeless Advice from Old Books by Elizabeth Archibald – šī ir tā doku grāmata, ja ko nezini, paskaties vēsturē. Kā piesist kanti skuķim, talkā nāks sešpadsmitais gadsimts. Jāuzlūdz uz deju, iepriekš noslaukot puņķus, censties nekasīties un nepalaist gāzes. Savukārt septiņpadsmitā gada padoms, kā sarunāties paģērē no sarunas dalībniekiem nekustināt rokas un kājas, nešķobīt seju, neuzraut uzacis, pokerfeiss. Kā gan es šo varētu nenopirkt!
Centuries of Change: Which Century Saw the Most Change and Why it Matters to Us by Ian Mortimer – šī pretendē uz gadsimtu savstarpēju salīdzināšanu. Kādēļ – nezinu, bet nosaukums ieintriģēja, gan jau būs laba, ja vien autors nenodarbosies ar ūdens liešanu.
Children of Earth and Sky by Guy Gavriel Kay –šo autoru nekad neesmu lasījis, bet tik daudzi viņu slavē, ka nolēmu pamēģināt. Ķieģelis ir pamatīgs, bet esot tā vērts. Lai nu tā būtu, fantāzija galu galā ir mans mīļākais žanrs.
The Last Days of New Paris by China Miéville – Čainas jaunākā grāmata, protams, bija jāņem, cik saprotu, te būs par alternatīvo Parīzi, sociālām problēmām, un pats stāsts nebūs viegla pastaiga parkā. Čaina savos stāstos pamanās sabāzt iekšā nopietnas tēmas un tikpat nopietnu to analīzi. Lieku lielas cerības.
The Liberation (The Alchemy Wars #3) by Ian Tregillis – Alķīmijas karu triloģijas pēdējā noslēdzošā grāmata. Un es vēl neesmu izlasījis kā beigsies Jax piedzīvojumi. Robotu sacelšanās viduslaiku pasaulē, tas ir ko vērts. Šeit ir patiešām nopietns stīmpanks, bet holandiešu nevis angļu.
The Tales Of Bauchelain and Korbal Broach by Steven Erikson – ja cilvēks no Malazāņu sērijas ir izlasījis tikai četras no grāmatām, tad kādēļ gan viņam neinvestēt papildus sērijās? Šādu šķēršļu nav, sevišķi, ja šo stāstu galvenie varoņi ir vispretīgākie nekromanti, kuriem neviens darbs nav neiespējams.
Star Wars Legends Epic Collection: Rise of the Sith, Vol. 1 by Scott Allie – nolēmu paplašināt savus komiksu krājumus. Un tā kā patlaban aizrāvos ar Lego Star Wars spēlēšanu, nolēmu palasīt arī pa kādam komiksam.
Pandora’s Star (Commonwealth Saga #1) by Peter F. Hamilton – šo grāmatu nebiju plānojis iegādāties, jo Poseidons man aizdeva nopietnus ķieģeļus cietajos vākos. Diemžēl lasīšanas procesā viens ķieģelis sāka izrādīt tendenci uz ārā jukšanu. Kurš gan vēlētos saņemt atpakaļ izjukušu grāmatu? Nopirku elektroniski, jo pirmās 500 lapaspuses pārliecināja, ka ir vērts.
Judas Unchained (Commonwealth Saga #2) by Peter F. Hamilton – šīs stāsts ir tieši tāds pats. Man laiku pa laikam patīk atslodzei izlasīt kādu kosmisko operu, un Hamiltons ir īsts meistars šajā žanrā. Ja nerausties no vismaz desmit varoņu skata punktiem, tad šāda grāmata ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai aizvestu tevi 300 gadus tālā nākotnē.
Gulliver’s Travels by Jonathan Swift – man visu laiku bija vēlme izlasīt Gulivera ceļojumus, kā nekā vismaz divdesmit deviņi gadi pagājuši no pēdējās reizes. Gribēju dabūt sev 1959. gada izdevumu “pieaugušajiem”, bet pēc antikvariātu apstaigāšanas nācās secināt, ka tādas mantas nav. Ņēmu oriģinālā angliski.
14 mezgli līdz Griničai by Olli Jalonen – šo man blogeru Ziemassvētkos iedāvināja Fledis. Man ir kauns, ka neesmu izlasījis viņa pērnā gada grāmatu “Mīlestība ķīļrakstu zīmēs”. To es esmu mēģinājis lasīt vismaz reizes trīs, bet nekas nav sanācis. Mēģināšu vēl. Šī grāmata ir par ceļošanu, un es jau jūtu, ka man patiks.
All These Shiny Worlds: The 2016 ImmerseOrDie Anthology – savukārt šī man tika no Lasītājas. Antoloģijā ietilpst tādu autoru darbi, kuri vēl nav kļuvuši populārai. Lasītāja izteica cerību, ka vismaz kāds būs labs. Diezgan drošs apgalvojums, jo antoloģijās vismaz viens darbs ir izcils.
Головоломка by Franck Thilliez – šī man tika no Doronikes, viņa man piesolīja kvestu. Nopirku krievu valodā, jo franču mēlē lasīt protu, tikai neko nesaprotu. Pēc anotācijas izskatījās interesanta un uzvedināja mani uz domām, cik gan daudz labu grāmatu es nepalaižu garām, par viņām vienkārši neuzzinot.
Istaba by Laima Kota – tā kā esmu nopircis visas iepriekšējās sērijas grāmatas un izlasījis veselu vienu, tad nospriedu, kādēļ ne un ņēmu arī jauno. Neapskatījos par ko viņa ir, un arī par autori dzirdu pirmo reizi. Lai piedod man latviešu autori, ja vien tā nav klasika un, ja autors neraksta zinātnisko fantastiku un/vai fantāziju, es viņus reti kad atpazīstu. Visa cerība uz šo sēriju.
Slikts sākums (A Series of Unfortunate Events #1) by Lemony Snicket – protams, filmu es esmu redzējis, un tajā redzētais man patika. Es pat varoņu vārdus atminos pēc divpadsmit gadiem.
Rāpuļu istaba (A Series of Unfortunate Events #2) by Lemony Snicket – šīs sērijas iepirkšanu apsveru jau labu laiku. Bija brīdis, kad jānī rozē varēja dabūt angliski, bet tad es tā arī nesaņēmos.
Plašais logs (A Series of Unfortunate Events #3) by Lemony Snicket – un tīri nejauši uzzināju, ka šīs grāmatas vismaz pirmās sešas ir iznākušas latviski. Nolēmu iegādāties vismaz tās.
Nožēlojamā kokzāģētava (A Series of Unfortunate Events #4) by Lemony Snicket – ibook.lv atradu tās pie sava uzticamā grāmatu dīlera labasrokas, un pēc pāris stundām tās jau bija manā īpašumā.
Bargā skola (A Series of Unfortunate Events #5) by Lemony Snicket –ideālā stāvoklī, gandrīz kā jaunas, šķiet, ka iepriekšējais īpašnieks tās pat nekad nav lasījis.
Viltus lifts (A Series of Unfortunate Events #6) by Lemony Snicket – tagad viņas plauktā gaida savu kārtu.
Хазарский словарь by Milorad Pavić – šo man iedāvināja Sibilla. Grāmata tikai saucās vārdnīca, patiesībā tas ir diezgan interesanti strukturēts darbs. Šai vārdnīcai esot divas versijas sieviešu un vīriešu, savulaik izdota arī latviski, taču, apstaigājis antikvariātus, sapratu, ka prātīgāk būs pirkt krieviski. Protams, ka veikalā mani no sākuma aizdzina uz vārdnīcu plauktu, tad atradu kādu zinošāku pārdevēju, kurai parādīju vēlamo grāmatu uz bildes. Viņa gan saskuma un teica, ka papīra vākos diemžēl neesot, esot tikai jaunais smukais – cietajos. Teicu, lai dod vien to pašu vīriešu versiju.
Comments
Laima Kota jau tā pati Laima Muktupāvela, par to taču tu būsi dzirdējis (sievietēm gadās apprecēt turku un mainīt uzvārdu).
Hazāru vārdnīca ir arī latviski, 2006. gada Jumava.
Un kur tu pirki Головоломку? Elektroniski vai uz papīra?
Nu ja tu tā saki, tad jau tā arī būs 😉
Es zinu, ka viņa ir latviski, bet krieviski izskatījās smukāki vāki un bija arī lētāka, rokas stiepiena attālumā.
Головоломку otrajā dienā pēc iedāvināšanas iegāju Polaris grāmatu bodē, meitenēm palūdzu grāmatu un viņas man to tūlīt plauktā atrada, cietajos vākos ar supervākiem.
Nu jā, man Dominas Polaris atrada citu Tiljē. Bet man tas Dominas veikals ne visai patīk, labākais ir stacijā – maza šķirba, bet daudz labāks un pat lielāks piedāvājums.
Tiljē es nopirku Baznīcas ielā, bet Hazāru vārdnīcu stacijā.
Ja interesē, tad varu aizsūtīt tev lasīšanai savu Hazāru vārdnīcas eksemplāru latviešu valodā. Tas gan ir domāts meitenītēm, bet varēsi salīdzināt, ar ko tad atšķiras no vīriešu versijas (un vai vispār atšķiras). 🙂 Bet krievu izdevumam, protams, ir smukāks vāks.
Tie Prečeta izdevumi gan ir eleganti
Domāju, ka atteikšos no tava piedāvājumu, bet tev grāmatu par Grāmatām gan nosūtīšu, varēsi ievērtēt.
Jā, tie kas man bildēs ar ir smuki, bet tie nav tie 🙂 Īstie vāki kurus es lēni vācu ir http://www.gollancz.co.uk/2013/10/announcing-the-discworld-collectors-library/
Ak, redz, kā! Man jau likās, ka tiku redzējusi tev bildes ar cita stila Diskzemes vākiem.
Man vienkārši bija slinkums tur rediģēt savas izlasītās grāmatas uz jaunajiem vākiem, vai arī uzpūst savu izlasāmo sarakstu. Man starp citu ir cietajos vākos krieviski praktiski visas, bet oriģinālā teksts ir daudz labāks.
Žēl, ka Tev nesapas ar ķīļrakstiem, tur ir dažas īpatnējas epizodes (par Hitlera klonu, piemēram, vai ģeniālo konditoru), bet ja kaut kas nav tavs, tad nav. Tā gadās.
Starp citu, apskatījos, ka man ir 1959. gada Gulivers (latviski, LVI); nav gan rakstīts, ka tas būtu “pieaugušajiem”, bet tā kā bērnībā viņš man diez ko neiepatikās, tad droši vien ir arī. Jāmēģina tagad vēlreiz, tāpēc pagaidām nevaru apgalvot, ka negribēšu viņu paturēt. Bet nu aizlienēt, ja nu kas…
Vēl nekas nav beidzies, esmu ielicis viņu šogad obligāti izlasāmajās, nu man nebūs sevi jāizaicina ar neinteresantām PFC sērijas grāmatām, un pat ja galīgi nesapasēs spēšu izlasīt un pateikt, kas īsti man tur nepavilka.
Guliveru izlasīšu angļu mēlē, gan jau tik daudz to valodu sapratīšu.