Februāra grāmatas 2017
Februāris man sanācis diezgan ražens, lai gan mēneša sākums par neko tādu neliecināja. Cītīgi nodarbojos ar savu jauno hobiju – galda spēļu pirkšanu, un grāmatas biju pametis novārtā. Nav jau tā, ka man viņu mājās trūktu – pilni plaukti un liela daļa nelasītas. Tomēr mēneša laikā salasījās 22 grāmatas. Pāris dabūju no izdevniecībām, un tad vēl bija tā Grāmatu izstāde, kur lēnā garā tiku pie gandrīz desmit grāmatām.
Монстролог (The Monstrumologist #1) by Rick Yancey – šo grāmatu iepirku pavisam nejauši. Cik vien tas var nejauši būt, ieejot grāmatu veikalā. Man bija izbeidzies lasāmais. Gadās, ka neaprēķini savus spēkus un izlasi līdzpaņemto jau turpceļā. Uzrunāja grāmatas vāks – īsts antropofāgs! Arī pārdevējs teica, ka esot tīra manta, vismaaz pirmā. Izlasījis varu pateikt – tiešām labs gabals.
Проклятье Вендиго (The Monstrumologist #2) by Rick Yancey – it kā jau vajadzēja nopirkt sākumā vienu un tad pārējās, bet nospriedu, ka ņemšu uzreiz visu sēriju, jo kas var būt labāks par īstu bāreņu monstru mednieku stāstu? Tādēļ man viņas visas ir krievu valodā.
Кровавый остров (The Monstrumologist #3) by Rick Yancey – šis tiek reklamētas kā jauniešu grāmatas, taču jauniešiem ieteiktu būt virs sešpadsmit, jo šīs ir īstās šausmenes pilnas ar maniakiem un briesmoņiem. Nesagatavotākam cilvēkam varētu pēc tam arī rādīties pa murgam ar pusapēstām jaunavām.
Ступени, ведущие в бездну (The Monstrumologist #4) by Rick Yancey – ceru šogad šo sēriju izlasīt un par izlasīto pastāstīt arī jums. Protams, bez maitekļiem.
Vongezers by Yana Vagner – paņēmu no izdevniecības Zvaigzne ABC, grāmata ir par ikdienišķu pasaules galu, kas sākas kā gripas epidēmija. Autore nav augstās domās par civilizācijas slāņa biezumu. Visa grāmata ir ceļojums pa brūkošu lielvalsti, kur indivīda ambīcijas sāk prevalēt pāri sabiedrības interesēm.
Nauda. Tās aizraujošā vēsture un ietekme uz mūsu dzīvi by Kabir Sehgal – Šo dabūju no Jāņa Rozes izdevniecības par naudu. Autors ir ņēmis un izdestilējis diezgan nopietnu grāmatu kaudzi šajā grāmatā. Lielākā daļa bija labi uzrakstīta, bet pāris nodaļas bija aiz matiem pievilktas un liekas.
Dvēseļu krātuve (Miss Peregrine’s Peculiar Children #3) by Ransom Riggs, Rensoms Rigss – šo paņēmu no Zvaigznes ABC, beidzot uzzināju kā beidzās īpatņu nedienas. Diezgan melni piedzīvojumi, kur visa ļaunuma cēlonis izrādījās ģimenes nesaskaņas. Bildes vairs nav stāsta daļa, tās ir mākslīgi pielīmētas klāt stāstījumam.
The Mammoth Book of Cthulhu: New Lovecraftian Fiction (Mammoth Books) – Vienkārši nevarēju nenopirkt. Stāsti par Lavkrafta pasaulēm ir mana vājība. Neesmu pat īsti drošs, ka neesmu viņus jau reiz lasījis.
Junk DNA: A Journey Through the Dark Matter of the Genome by Nessa Carey – Jāņa Rozes grāmatnīcā bija populārzinātnisko grāmatu pievedums cenā zem 5 EUR. Nebija variantu – jāņem!
Norse Mythology by Neil Gaiman – cilvēkama, kuram mājās ir Eddas dziesmas, neklātos šai grāmatai pirkstu durt klāt, bet man tās dziesmas ir par smagu un dzejisku, gribas visu izliktu uz paplātes. Nesen gan ko līdzīgu izlasīju no Loki skatupunkta. Ar šīs grāmatas lasīšanu nesteigšos, divreiz gada laikā lasīt par skandināvu mitoloģiju būtu nedaudz par traku.
The Intimate Universe: How the stars are closer than you think by Marek Kukula – šī arī no lētajām populārzinātniskajām. Es pat pārbaudīju, vai nav kāda pseidozinātne, viss var gadīties. Goodreads teica, ka respektabla grāmata – ticēsim.
The Tales of Beedle the Bard (Hogwarts Library) by J.K. Rowling – nopirku garāmejot, sen bija doma sapirkt Potera sērijas perifēriju.
Atlas Obscura: An Explorer’s Guide to the World’s Hidden Wonders by Joshua Foer – grāmatu izstādē izgāju pirmo apli un šo atķeksēju kā ņemamu, viņas bija veselas trīs un tāpēc atliku pirkumu uz vēlāku laiku. Pēc pāris stundām bija palikusi tikai viena, ņēmu, kamēr vēl ir. Tāda šķirstāmā grāmata par nepopulārajām populārajām vietām uz Zemeslodes.
On the Steel Breeze (Poseidon’s Children #2) by Alastair Reynolds – šī bija lēto grāmatu kastē, paņēmu, jo šķita, ka viņa nav nevienā sērijā. Izrādās ir otrā savā sērijā, nu nāksies meklēt arī pirmo.
The Peripheral by William Gibson – arī no nocenoto kastes. Gibsonu visi slavē, taču tas, ko es esmu lasījis, mani nav uzrunājis. Kiberpanka pamatu licējs, bet man šķiet, ka šiza. Nekas, varbūt šī būs labāka.
Legend (The Drenai Saga #1) by David Gemmell – šo man izsniedza Andris, esot darkgrim žanra viens no pīlāriem. Es šādu rakstnieku biju tikai dzirdējis, lasījis gan ne.
Sofijas noslēpums by Linda Nemiera – par šīs grāmatas lasīšanu esmu domājis jau labu laiku. Taču baidos, vai konspirācijas teorija būs pietiekami “dziļa” un vai autores vēstures zināšanas būs pietiekami fundamentālas, lai labs piedzīvojums neizvērstos par smieklīgu farsu. Grāmatu izstādes laikā nenoturējos un iepirku.
Vīrieša sirds by Jānis Lejiņš – šis tāds riskants pirkums, jo autors raksta par mīlestību. Visi jau atceras, kā viņam mīlestība padevās Zīmogs sarkanā vaskā sērijā, kur meiču purvā pūdēja gadiem. Šeit gan laika sprīdis būs īsāks. Bārbala man apgalvoja, ka esot laba, tādēļ arī nopirku.
Plikie rukši by Rihards Bargais – arī par šo Bārbala teica, ka esot laba, izlasīju un nudien bija laba. Pat apskatu jau uzrakstīju.
Ikdienas dzīve Latvijā nacistiskās Vācijas okupācijas laikā 1941-1945. by Edvīns Evarts, Juris Pavlovičs – nopirku, jo šādu grāmatu rakstītāji un izdevēji ir jāatbalsta. Un vienmēr jau ir interesanti palasīties par izgājušu gadu ikdienu.
Burvju karalis (The Magicians, #2) by Levs Grosmans – beidzot iznākusi latviešu mēlē. Izasīju gan jau pirms pāris mēnešiem, bet nu dabūju papīra formā. Pēc izlasīšanas varu teikt tikai vienu – nāvi Emberam!
Vafeļu sirdis by Maria Parr – šo nopirku Grāmatu izstādē, piegāju pie izdevniecības Liels un Mazs stenda un palūdzu kaut ko bērnam, kuram atīk Gregs. Man ieteica šo. Nu redzēs vēl vai Grega fanam šis patiks.
Comments
Tu par tām galda spēlēm arī varētu pablogot.
Man viņas ir diezgan šaurā spektrā. Eldritch horror, Elder sign, Arkham Horror Card game un Lord of the Rings Card game. 🙂
Ja neesi pirātu zvejas oponents, tad pie viņiem Poseidon’s Children sērijas pirmo gr. kopā ar vēl šo to var noķert 🙂