Navigate / search

Jūlija grāmatas

july 2017

Šomēnes biju nolēmis nepirkt neko, nu vismaz sevi ierobežot, bet tā sanāca, ka nopirkās veselas deviņpadsmit grāmatas. Septiņas no tām ir komiksi, un varbūt tāpēc īsti neskaitās. Neesmu jau vainīgs, ja Jānī Rozē pēkšņi parādās jauni komiksi. Nez, kad viņi sāks piegādāt pārējās daļas tiem komiksiem, kurus viņi pārdeva pirms pāris gadiem? Tātad mēnesis bija ražīgs, nu par katru grāmatu sīkāk.

Kapteiņa Zilā lāča 13 1/2 dzīves (Zamonien #1) by Walter Moers – Noteikti šī mēneša visbiezākā grāmata, īsti Minhauzena cienīgi stāsti, kas nāk no Zilā lāča mutes. Zila tāpēc, ka kažoks tādā krāsā, un tas Camonijā nav nekas neparasts. Tāpat kā pundurpirāti un kalnu tupuči. Izcils pekstiņstāsts, ja tiek pāri pirmajām simts lapaspusēm par šķēpa lietošanu, tad sižets iegūst dinamiku. Iepriekšējais teikums ir no citas autora grāmatas.

Descender, Vol. 1: Tin Stars (Descender #1) by Jeff Lemire, Dustin Nguyen, Steve Wands – komikss par robotiem, globalizāciju un ksenofobiju. Šoreiz biju dikti prātīgs un nepirku visas četras grāmatas uzreiz. Nopirku šo un pa ceļam uz mājām izlasīju.

Descender, Vol. 2: Machine Moon (Descender #2) by Jeff Lemire, Dustin Nguyen, Steve Wands – Sapratu, ka nav kur sprukt, un otrā dienā nopirku pārējās trīs, kas bodē bija atrodamas.

Descender, Vol. 3: Singularities (Descender #3) by Jeff Lemire, Dustin Nguyen – tās izlasīju vienu pēc otras, un tagad derētu izlasīt vēl pāris, lai zinātu kā beigsies.

Descender, Vol. 4: Orbital Mechanics (Descender #4) by Jeff Lemire, Dustin Nguyen, Steve Wands – taču šis ir viss, kas patlaban iznācis, un tas nozīmē, ka man atkal ir viena sērija, kuras papildinājumus varēšu gaidīt gadiem.

Neonomicon (Moore’s Cthulhu Mythos) by Alan Moore, Antony Johnston, Jacen Burrows – Lavkrafta daiļradei veltīts darbs, daudz seksa un vardarbības, taču labi izvērsts telplaika koncepts. Vienu vārdu sakot, tāda šiza, kādu pat no Mūra nebiju gaidījis.

Providence ACT 1 (Providence #1) by Alan Moore, William Christensen, Jacen Burrows – vēl viens komikss, kurš veltīts Tke King in Yellow, tiku līdz pusei, nevar pateikt, ka baigi aizrāva, daudz jau no Čambersa un Lavkrafta lauriem neizstiepsies, jo viņu darbi par šo tēmu ir diezgan pašvaki.

Saga, Vol. 7 (Saga #7) by Brian K. Vaughan, Fiona Staples – ja pirmās grāmatas bija izcilas, tad ar katru nākamo sižets kļūs aizvien klišejiskās. Šis sējums veltīts, lai pateiktu acīmredzamo karš ir slikts un dara to vistriviālākajā veidā. Protams, pirkšu arī turpinājumus, bet šis lika vilties.

Tambora: The Eruption That Changed the World by Gillen D’Arcy Wood – nelielas saruna manī atmodināja interesi par vulkāniem. Par Krakatoa jau zinām visi, bet par Tamboru diezgan maz, par vulkānu pirms Tamboras praktiski neko. Nolēmu palasīt, grāmatas autors mēģina apvienot Mērijas Šellijas daiļradi ar Tamboras izvirdumu, atkārtojas un beigās rada tādu putru, ka grāmatu varu atzīt vien par viduvēju.

Pasaule bez mums by Alan Weisman – pirms padsmit gadiem nopirku šīs grāmatas izdevumu angliski Singapūrā. Tagad nocenotajās ieraudzīju šo pašu grāmatu latviski, nolēmu nopirkt aiz nostalģijas.

Sapiens: A Brief History of Humankind by Yuval Noah Harari – pats Obama uz vāka bija lielījis šo grāmatu, goodrīdos ar tiek celta debesīs nolēmu nopirkt. Ir gan aizdomas, ka daudz būs kaut kāds “new age” haips, bet ceru, ka maldos.

Harry Potter and the Philosopher’s Stone (Harry Potter #1; Exclusive Gryffindor house edition) by J.K. Rowling – mārketinga upuris, ko lai saka, lai gan lapaspušu malas ar krāsiņām izskatās tīri smuki.

Harry Potter and the Philosopher’s Stone (Harry Potter #1; Exclusive Slytherin house edition) by J.K. Rowling – tas pats, kas par iepriekšējo.

Lingo: A Language Spotter’s Guide to Europe by Gaston Dorren – Rīgā uz Miera ielas atvērusies jauna grāmatnīca Mr. Page, skaidrs ka aizkūlos tur jau nākamajā dienā pēc atvēršanas cerībā, ja nu tur ir kaut kas tāds, kas man noderētu. Par kvantu fiziku un matemātiku nekā, labi, ka atradās šī grāmata par lingvistiku. Izskatījās daudzsološi, mājās palasīju un ko tu domājies! Vietā, kas veltīta latviešu valodai autors aizraujas ar mūsu galotnēm un apgalvo, ka Oslo mums ir Oslos! Un kā lai es viņam ticu par pārējiem faktiem. Pagājšnedēļ aizgāju atkal, izskatās, ka pievedums nav bijis, un dizaina grāmatām es mājās jēgu neredzu.

Jerusalem by Alan Moore – šī grāmata ir reāls risks, laikam lasot tās uztvere daudz atkarīga no prāta stāvokļa. Citi ceļ debesīs, citi līdzina līdz ar zemi. Domāju, ka nekas prātīgs nebūs, jo autors man asociējās ar labiem komiksiem un, ja viņš visu to šizu centīsies iebāzt grāmatā!

Владыка Ледяного сада: Ночной странник (Pan Lodowego Ogrodu #1) by Jarosław Grzędowicz – turpinu iepazīt poļu fantastus, ir labs, bet neteiktu, ka izcils. Ceru, ka krievi saņemsies un izdos arī pārējās.

The Court of Broken Knives (Empires of Dust #1) by Anna Smith Spark – šo man vārda dienā iedāvināja Andris. Esot viena no labākajām grimdark autorēm, nu redzēsim.

Ученые скрывают? Мифы XXI века by Александр Соколов – grāmata veltīta dažādām maldu teorijām, diez vai ko jaunu tur atradīšu, cilvēku stulbums ir daudzveidīgs tikai izpausmēs, pamatā ir vieni un tie paši grābekļi.

Prisoners of Geography: Ten Maps That Tell You Everything You Need to Know About Global Politics by Tim Marshall –nopirku Frankfurtē, tur lidostā labs grāmatu veikals, mani izglāba tikai tas, ka man nebija pietiekoši liela soma.

Comments

doronike
Reply

Par Sapiens skatījos vlogeres Ana-bb03aav apskatu. Viņa uzskata, ka normāli izglītotam cilvēkam tur nav nekā jauna, ko lasīt. Tāds vispārējs, virspusējs apskats, kas īstenībā ir rakstīta pirmkursniekiem kā bāzes kurss. Bet nu vispār jau atkārtošana ir zināšanu māte, un lielai daļai sen jau vidusskolas kurss ir aizmirsies.
Lingo es palasīju krieviski iekš Polaris nodaļu par latviešu valodu un nolēmu nepirkt – galotne -s jau nav nekas ekstra, vnk pirmais, kas tiek ieraudzīts. Arī bija doma, ka tad jau par pārējām valodām sarakstīts kkas līdzīgs.

asmo
Reply

Par Sapiens es noteikti izlasīšu un iespējams lasīšu to ko jau zinu, un varbūt man nepatiks interpretācija, tāds risks pastāv. Viņa nākotnes redzējuma grāmatu es gan noignorēju vismaz pašlaik.

Mani vienmēr satrauc, ja kādā populārzinātniskajā ieraugu kaut ko paviršu vai nekonkrētu uzreiz sāku šaubīties par pārējo grāmatu un tad lasīšana pārvēršas par kļūdu meklēšanu.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website