Navigate / search

2017. gada Ziemassvētku dāvanas blogeriem

Jau kopš ķīļrakstu izgudrošanas saules griežos grāmatu blogeriem ir bijusi tradīcija vienam otru apdāvināt ar grāmatām, kuras izlasīt nākošajā vai nākošajos gados. Man šī tradīcija patīk, jo iegūsti grāmatas, kuras jāizlasa, un pašam nemaz nav jālauza galva par to labumu vai sliktumu, jo dāvināta grāmata vienmēr ir laba. Katru gadu arī apņemos visas man uzdāvinātās grāmatas izlasīt. Lielākoties man tas izdodas, un vīlies neesmu nevienā.

The Red Atlas How the Soviet Union Secretly Mapped the World by John Davies

Andrim nolēmu iedāvināt grāmatu The Red Atlas: How the Soviet Union Secretly Mapped the World by John Davies ar daudz bildēm un maz teksta. Nē, tas nav komikss, bet grāmata par padomju kartogrāfiju. Iznākusi pavisam nesen, bet zinot, ka viņam patīk daļu vasaras pavadīt bedrē ielas vidū, domāju, ka kartes ar’ viņam varētu patikt.

 

 

 

 

 

 

Wicked Bugs The Louse That Conquered Napoleon's Army Other Diabolical Insects by Amy Stewart

Sibillai šogad grāmata atradās pavisam viegli, Soltleiksitijas dabas muzeja veikalā pārlūkoju grāmatu plauktus un ieraudzīju Wicked Bugs: The Louse That Conquered Napoleon’s Army Other Diabolical Insects by Amy Stewart. Man uzreiz bija skaidrs, kuram cilvēkam šī būtu branga Ziemassvētku grāmata. Piedod, te nav plakantārpu!

 

 

 

 

 

Ask the Past Pertinent and Impertinent Advice from Yesteryear by Elizabeth P. Archibald

MsMarii lasāmsaraksts ir dikti noslogots, tādēļ nolēmu iedāvināt ko izglītojošu un pamācošu Ask the Past: Pertinent and Impertinent Advice from Yesteryear by Elizabeth P. Archibald. Domāju, ka šī grāmata tev palīdzēs kļūt par vēl labāku cilvēku. Man tā noteikti nāca tikai par labu.

 

 

 

 

 

 

The Greatest Show on Earth The Evidence for Evolution by Richard Dawkins

Spīganas grāmata man sagādāja daudz raižu, un man tā arī beigās palika divas, starp kurām nespēju izšķirties – viena, kurā vesela nodaļa veltīta suņu evolūcijai The Greatest Show on Earth: The Evidence for Evolution by Richard Dawkins, es tā ar netiku skaidrs, vai suns ir vilks, vai arī tikai kropls vilks. Otra American Elsewhere by Robert Jackson Bennett fantastika, kur galvenā varone mēģina atrast savu māti, dikti labs gabals. Izvēlies pati J

 

 

 

 

 

The Dream-Quest of Vellitt Boe by Kij Johnson

Lasītājai es izvēlējos iedāvināt vienu feministisku tumšo fantāziju, par sievieti Lavkrafta pasaulē The Dream-Quest of Vellitt Boe by Kij Johnson. Pats Lavkrafts jau no sievietēm muka kā no nāves, un tas redzams viņa darbos. Man jau patika, nemaz nebiju aizdomājies, ka viss ir tik slikti ar to Lavkrafta daiļradi, domāju, ka Tev ar varētu patikt.

 

 

 

 

 

Red Sister (Book of the Ancestor #1) by Mark Lawrence

Doronikei es mēģināšu iesmērēt fantastisko bojeviku par elitāru mūķeņu karotāju skolu. Gandrīz kā Harijs Poters Red Sister (Book of the Ancestor #1) by Mark Lawrence, bet daudz, daudz drūmākā pasaulē. Ar Poteru salīdzināju pa jokam, jo tā ir trendīgi.

 

 

 

 

 

 

The Man Who Couldn’t Stop by David Adam

Dainim iedāvināšu izglītojošu grāmatu par OCD The Man Who Couldn’t Stop by David Adam. Neteikšu, ka tevi gaida šokējoši atklājumi, bet interesanti gan. No sākuma liksies, ka tev ir visas autora pieminētās kaites (man tā bija), bet beigās nonāksi pie secinājuma, ka tik traki nav.

 

 

 

 

 

 

Kapteiņa Zilā lāča 13 dzīvesby Walter Moers, Valters Mērss

Līgai no vilka midzeņa iesākumā domāju dāvināt Taken by the Pterodactyl (Dinosaur Erotica) by Christie Sims, kura noteikti varētu konkurēt ar Saplēstajām apenēm, bet tad izlēmu par labu foršajai Kapteiņa Zilā lāča 13 1/2 dzīves (Zamonien #1) by Valters Mērss, ātri lasās, muļķība netiek pasniegta kā dzīves patiesība, un palīdz nedaudz atgriezties bērnībā.

 

 

 

 

 

October The Story of the Russian Revolution by China Miéville

Vilim, cilvēkam, kurš dzīvo revolucionāru pilsētā, nolēmu iedāvināt October: The Story of the Russian Revolution by China Miéville par lielo Padomju revolūciju. Man kaut kā ir radies iespaids, ka Tev tīk grāmatas par vēsturi, iespējams, gūsi kādu praktisku padomu, kā uzvesties revolūcijas laikā.

 

 

 

 

 

 

Владыка Ледяного сада Ночной странник (Pan Lodowego Ogrodu #1) by Jarosław Grzędowicz

Fledim, manam cītīgākajam komentētājam, es iedāvinu poļu fantastiku, turpinot pērnā gada tendenci Владыка Ледяного сада: Ночной странник (Pan Lodowego Ogrodu #1) by Jarosław Grzędowicz simts punktu, ka tev patiks.

 

 

 

 

 

 

 

Dieva vēsture by Karena Ārmstronga

Baltajam Runcim nolēmu iedāvināt ko pavisam nopietnu, tev jau patīk vis kas filozofisks un vēlama latviešu mēlē, domāju, ka patiks arī šī Dieva vēsture by Karena Ārmstronga.

 

 

 

 

 

 

 

 

Priecīgus Ziemassvētkus, un lai veicas lasīšanā!

Comments

Andris Bekmanis
Reply

Nu liels paldies tev, Int! Tu esī īsts pēdējais mohikānis-blogeris.

asmo
Reply

Lūdzu, lūdzu! 🙂

Mairita
Reply

Paldies, paldies! Paskatījos anotāciju un izskatās riktīgi noderīga grāmata. 🙂

asmo
Reply

Domāju, ka pēc tās izlasīšanas, tevi aicinās uz Latvijas radio par etiķetes eksperti 🙂

Uldis
Reply

Paldies!
Ievadu izlasīju un liekas, ka būs labi trāpīts 🙂

asmo
Reply

Vēlu veiksmi, es viņai cauri būros pirms padsmit gadiem, bet daudz kas aizķērās. Pārlasīt tā arī nav sanācis laika.

Sibilla
Reply

Paldies! Šī noteikti ir īstā grāmata priekš manis. 🙂 Biju jau senāk uz to metusi acis, bet nu būs labs iemesls beidzot arī izlasīt.

asmo
Reply

Lūdzu! Kad beigsies svētki grāmatu nosūtīšu tev uz mājām.

Lasītāja
Reply

Paldies! Jā, izskatās labi.

asmo
Reply

Lūdzu! Man tikai jautājums vai tev var nosūtīt kā kindle dāvanu?

Lasītāja
Reply

Nē, es pati dabūšu rokā.

Spīgana
Reply

Paldies! Ceru, ka paspēšu izlasīt abas, izklausās ļoti vilinoši. 🙂
Par suņiem īsumā – principā šobrīd daudzi zinātnieki uzskata, ka suns ir vilka attāls brālēns, un abi cēlušies no kopīga senča, kas sen jau kā izmiris. Līdzīgi kā cilvēki ar pērtiķiem.

asmo
Reply

Lūdzu! Nosūtīju tev uz tavu .com meilu 🙂

Fledis
Reply

Nu tad vēlreiz priecīgus svētkus! Runājot par sērijām- vai Tev ir pazīstama sērija Novaja fantastika? Pieļauju, ka tagad ir vairākas ar šādu nosaukumu, bet es domāju to maziņo 80. beigas, 90. sākums. Maziņa visās nozīmēs. Pirmkārt, to inspirēja brāļi Strugacki, un tā kā duets drīz izbeidzās, tad paguva iznākt tikai 4 grāmatas. Toreiz tā tika pozicionēta kā 4. viļņa fantastika. (Diez, kāds vilnis ir tagad- 9.?) Otrkārt, grāmatām ir mazais formāts un tās nav biezas, var noturēt vienā rokā. Ar Taviem tempiem Tu, domājams, varētu lasīt ar katru aci savu 😉
Pirms kāda laika manīju ibookā visu komplektu par piecīti, bet varam arī iedarbināt jau ierasto taciņu.
Lai labi lasās!

asmo
Reply

Paldies! Iečekoju, domāju ka tikšu galā. Tagad ir dīvainais vilnis 🙂

Līga Sproģe
Reply

Man nudien ir spēka tikai vienām bumbierenēm piecos gados, bet paldies, ka atgādināji par veco, labu Pterodaktilu 😀 Uz Lāča dzīvēm biju skatījusies, tad jau būs forši 🙂

asmo
Reply

Tev patiks, un tur bez lāča būs arī pterodaktils.

Vilis
Reply

Paldies, kaut kā biju palaidis garām šitās Mjevila grāmatas aprakstu, bet tiešām izskatās interesanti!

asmo
Reply

Ne tikai izklausās, bet arī ir 🙂 Manī reti kura grāmata ir sagrāvusi tik daudz apziņā dzīvojošus mītus.

doronike
Reply

Paldies! Man gan ar fantāzijas grāmatām iet diezgan grūti, jo patīk labi ja viena no sints, bet mūķenes-slepkavas jebkurā gadījumā skan apburoši.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website