Navigate / search

Februāra grāmatas

Februāris 2018

Lai kā nebūtu sev nosolījies ar grāmatu pirkšanu neaizrauties februāris iznācis neparasti ražīgs veselas 28 grāmatas. 13 iegādājos grāmatu izstādē. Arī šogad grāmatu izstādi pavadīju Prometeja setendā mēģināju pārliecināt pircējus, ka fantastika un fantāzija ir ok. Taču aizspriedumi ir stipri. Cilvēkiem virs piecdesmit vispār nav vērts piedāvāt, ja vien negribi klausīties stāstus par pilnām mājām ar grāmatām. Nemaz nerunāsim par “patstāvīgajiem” izstādes apmeklētājiem, kas katru gadu pie stenda norunā savu algoritmizēto monologu. Nezinu vai viņi tiešām domā, ka pa gadu viņu stāsti jau ir aizmirsti?  Tas attiecas uz Prometeja faksimilu meklētāju – vēstures entuziastu, labi ģērbto kungu, kurš vienmēr pienāk un apvaicājas vai mēs zinot kā beiguši mūsu vārdabrāļi, sieviete, kurai parīzē uzspīdējis stabs no kosmosa, sieviete, kura kaut kad no bibliotēkas paņēmusi vienu Prometeja izdoto grāmata. Nākamgad vajadzēs uztaisīt bingo kartiņu un ieraut pie katra no šiem apmeklētājiem. Protams, satiku gandrīz visus aktīvos Latvijas grāmatblogerus.

Bet nu par mēneša grāmatām.

Saga, Vol. 8 (Saga #8) by Brian K. Vaughan, Fiona Staples – astotais sējums manī vairs nespēja izraisīt sajūsmu, abortu tēma kaut kādā dīvaini pasniegtā versijā. Sāk šķist, ka sērijai ir laiks mest mieru.

Melnais akmens. Ceļš uz nezināmo zemi #1 by Aivars Kļavis – šo grāmatu gaidīju un sagaidīju. Autors man vienmēr ir paticis un viņa skatījums uz vēsturi ir diezgan līdzīgs manējam. Tādējādi grāmata bija īsts ieguvums, nedaudz atsauca atmiņā bērnību un manam puikam ar patika.

Gametek: The Math and Science of Gaming by Geoff Engelstein – nopirku impulsa vadīts, nevajadzēja, autors tēmu apskata pārāk virspusēji, daudz atkārtojas, taču viņam ir podkāsts un tādēļ galdaspēļu cienītāju vidū tā skaitās viena no labākajām. Lai gan patiesībā, lielākā daļa populārzinātnisko grāmatu, kas veltītas psiholoģijai un matemātikai viņu pārspēj.

Now: The Physics of Time by Richard A. Muller – arī impulsa pirkums, it kā man mājās jau nestāvētu vismaz trīs grāmatas par laiku un tā būtību, kurām man nav pieticis laika.

Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir by Jeremy Barlow – turpinu lasīt Star Wars komiksus, šis bija tīri tā neko.

Star Wars: Princess Leia (Star Wars: Limited Series) by Mark Waid – šo vēl nemaz neesmu atšķīris, taupu reizei, kad būs vēlme palasīt ko vieglāku.

Out Among the Stars (Star Wars (2015) #6) by Jason Aaron – jā, todien es pamatīgi patērējos Star Wars komiksos.

The Lovecraft Anthology: Volume 2 (The Lovecraft Anthology series) by H.P. Lovecraft – nopirku tiklīdz ieraudzīju, tagad mani moka jautājums, kur izraut pirmo sējumu. Šis nudien ir labs projekts, kas neaprakstāmajām šausmām piešķir vizuālo tēlu.

Animosity, Vol. 1 (Animosity #1-4) by Marguerite Bennett – nopirku veikalā Brain Games, stāsts par dienu, kad pēkšņi visi dzīvnieki iegūst saprātu un runas spējas. Cilvēkiem tas diez ko labi nebeidzas. Taču ir tādi, kas ar saviem saimniekiem ir labi sadzīvojuši un cenšas darīt visu, lai nekas nemainītos.

Animosity Vol. 2 (Animosity) by Marguerite Bennett – no šīs sagaidu vēl vairāk runājošus krokodilus un lapsas veģetārietes.

Shadows of Self (Mistborn #5) by Brandon Sanderson – Mistborn pasaulē esmu pieveicis vien pirmo grāmatu un ir vairāk nekā dīvaini nopirkt piekto. Optimisms.

Великие Спящие: Т.1. Тьма против Тьмы. (Дорога домой #6.1) by Виталий Зыков – šo sēriju lasu jau gadus desmit. Autoram nevedas ar rakstīšanu, nu ir tik tālu, ka es vairs lāga neatminos, kas bija sākumā.

Великие Спящие: Т.2. Свет против Света (Дорога домой #6.2) by Виталий Зыков – es pat piekto grāmatu vēl neesmu pieveicis. Tik vien atminos, ka Jariks ir galvenais varonis.

I Contain Multitudes: The Microbes Within Us and a Grander View of Life by Ed Yong – labākā pērnā gada grāmata par mikrobiem! Kā gan es to varēju atstāt nenopirktu.

Un nu pie Grāmatu izstādes 2018 grāmatam.

Why We Sleep: The New Science of Sleep and Dreams by Matthew Walker – domāju, ka ir pienācis izlasīt vēl kādu populārzinātnisku grāmatu, kura veltīta miegam.

Tumšmute (Darkmouth #1) by Šeins Hegartijs, Shane Hegarty – Prometeja pirmā grāmata bērniem. Dikti laba. Mana atsauksme šeit.

Blēžu karaļvalsts (Vārnu sešinieks, #2) by Li Bardugo – vārnu sešinieka turpinājums, izlasīju vēl tad, kad viņu tikai rediģēja. Cienījams sērijas noslēgums un iespējams pat labāka par pirmo.

Mēs – balti by Algirdas Sabaliauskas – man atkal ir uznācis lingvistiksa periods, tādēļ pamatīgi iepirkos valodniecībai veltītas izdevniecības stendā. Šo izlasīju un atzinu par labu esam.

Tā viņi te runā. Ceļojumi pa apdraudētām valodām by Mark Abley – ar šo neesmu vēl ticis galā, it kā jau varēju nopirkt oriģinālvalodā, bet nolēmu izlasīt latviski.

Runātspējīgais zīdītājdzīvnieks by Džīna Aičinsone – tas pats stāsts nudien ceru, ka šīs grāmatas būs tā vērtas.

Saga of the Swamp Thing: Book Three (Swamp Thing, Volume II #3) by Alan Moore – pa divi eiro Mūra komikss!

Saga of the Swamp Thing: Book Five (Swamp Thing, Volume II #5) by Alan Moore – es vienkārši nespēju tam paiet garām.

Saga of the Swamp Thing: Book Six (Saga of the Swamp Thing #6) by Alan Moore – nieks, ka man nav pārējās, gan jau ar laiku sadabūšu.

Avengers: Ultron Unbound (West Coast Avengers #89-91) by Roy Thomas – šo nopirku, lai apskatītos. Līdz šim man Avengers ir sastapušies tikai videospēlēs.

Places in the Darkness by Chris Brookmyre – pat nav ne jausmas, kas te iekšā, toties vāciņš smuks.

Ash: A Secret History (Book of Ash #1-4) by Mary Gentle – šo man atdeva kāds bloga lasītājs, pa ceļam uz maiņas punktu, nevarēju atteikt.

The Jackal of Nar (Tyrants and Kings #1) by John Marco – ar šo ir tas pats stāsts kā iepriekšējā. Vienojāmies, ja nepatiks, nākamgad aiznesīšu līdz maiņas punktam pats.

Fin de siècle literārā kultūra Latvijā by Benedikts Kalnačs, Pauls Daija, Eva Eglāja-Kristsone, Kārlis Vērdiņš – nopirku no kaimiņu tirgotājiem. Ir jau īstena nišas grāmata, taču man šķiet, ka izlasīšu.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website