Navigate / search

Slovākija Septītā Diena

24. jūnijs (Tatranska Lomnica – Slovak Museum of Nature Protection and Speleology – Waterpark Park Bešeňová)

Šodien mums ir atslodzes diena, rīt jau dosimies uz māju pusi un pēc vakardienas pārgājiena kādu vilkt pa kalnu takām būtu tīrais neprāts. Tātad akvaparks. Bet lai visa diena nebūtu dirnēšana baseinā, no sākuma dodamies apmeklēt vietējo novadpētniecības muzeju Liptovský Mikuláš miestā. Muzejs vismaz savā mājas lapā sola iepazīstināt ar speleoloģiju un citām tikpat interesantām lietām.

Slovak Museum of Nature Protection and Speleology

Izpētot apkaimi secinām, ka visprātīgāk ir parkoties pie lielveikala un, ja jau tur reiz esam piestājuši, tad ejam arī iekšā, muzejs uz kādu stundu tiek atcelts. Pats muzejs ir ar standarta ekspozīciju, tiek stāstīts par vietējo vēsturi, no laika, kad te vēl dzīvoja alu lāči līdz mūsdienām, kad parādās pirmie motorzāģi. Sākam ar pagrabu un pamatīgi iepazīstamies ar kādu atgadījumu, kur zirgs stallī iekritis karsta kritenē, un tad cilvēki zem tā staļļa atraduši alas. Ja tā padomā – zirgs ta’ nieks, bet ja iekrīt sivēnmāte ar visiem sivēniem?

Slovak Museum of Nature Protection and Speleology

Tad var uzzināt visu ko par stalaktītiem un stalagmītiem un vēl dažādiem alu veidojumiem. Tad dodamies uz nākamo stāvu un tur ir tā uzparikte, kas smilšu kasti pārvērš par topogrāfisko karti. Puišiem patīk, un būvējam kalnus līdz atvelkas vietējo skolnieku klase un izspiež mūs no atrakcijas. Nekas, kāpjam augšā uz observatoriju, kur var redzēt visus tuvākos kalnus no muzeja jumta platformas.

Slovak Museum of Nature Protection and Speleology

Muzejā ir arī plosījies traks taksidermists, kurš brīvi izvērsies pa tēmu – mamuts, alu lācis un citas ledus laikmeta radības. Tas kārtējo reizi parāda, ka galvenais ir gribēšana nevis talants.

Chopok

Tad apskatām vietējās tautsaimniecības brīnumus un dodamies uz minerālu nodaļu, tā ir tāda kā alķīmijas, ķīmijas un mūzikas sintēze, visnotaļ neparasti un līdz šim neredzēti. Kad visi dinozauru kauli apskatīti un dārgumi atrasti, dodamies uz mašīnu. Laiks ķerties klāt akvaparkam ar nosaukumu Bešenova.

Waterpark Park Bešeňová

Teikšu uzreiz, šis, manuprāt, bija labākais akvaparks šajā ceļojumā, te nekas nebija aizslēgts un, kad beidzot esi apjautis teritorijas izkārtojumu, te labi laiku var pavadīt stundām ilgi. Pie tā mēs arī ķeramies klāt un nodirnam akvaparkā kādas četras stundas. Kad viss ir apnicis, dodamies mājās kravāt somas, daļu pat aiznesu uz mašīnu, jo rīt jāvācas ārā. Vakariņās aizejam uz Grill bāru.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website